Microsoft Office 2010 Nasıl Yüklenir?

Popüler ofis ortamı yazılımı Microsoft Office 2010 nasıl yüklenir?

61320 gösterim WINDOWS

MS Office CD veya Setup dosyasındaki setup.exe çalıştırıyoruz.

1) Karşınıza Aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Bu ekrandan standart office kurmak için "Şimdi Yükle" tıklıyoruz. Office uygulamalarından bazılarını kurmak veya bazı özelliklerini etkinleştirmek için "Özelleştir" tıklıyoruz.

ofis 2010 yüklemek

2) "Özelleştir" tıklandıktan sonra "Yükleme Seçenekleri" sekmesinde beyaz kutulu olanlar uygulamaların hepsi kurulacağı anlamına gelmektedir. Gri olanlar ise içindeki bazı uygulamaların seçilmediğinden kurulmadığını belirtir. İstediğiniz seçenği + seçeneğinden açıp üstüne sağ tıklayıp "Yükle" seçeneğini seçerseniz, artık yüklenecek uygulamalar arasına girecektir.

 ms office 2010 kurulum detay 

3) Yukarıdaki ikinci sekme "Dosya Konumu" seçerseniz Office programının nereye kurulacağını göreceksiniz. Standart C:\Program Files\Microsoft Office olarak gelir. İsterseniz Gözat tıklanarak farklı bir konum belirtilebilir.

  office 2010 yüklemek  

4) Üçüncü ve sonuncu sekme Kullanıcı Bilgilerinde ise Windows kurulurken girmiş olduğunuz Adı ve Baş harfini göreceksiniz. Hatırlarsanız MS Office'in eski sürümlerinde bu bölümü Office programını ilk açtığımız kendimiz girerdik. 

   kurulum anlatım   

5) Yukarıdaki işlemleri tamamladıktan sonra Şimdi Yükle butonuna tıklıyoruz ve MS Office kurulmaya başlıyor. Kurulum bittikten sonra aşağıdaki ekran karşınıza gelecektir.

    ofis 2010 kurulum tamamlamak    

Tuğba Sabaz

Bilgisayar Mühendisi - Beykent Üniversitesi

at Facebook Dec 03, 2011