Iphone için zil sesi nasıl yapılır?

Iphone telefonuma istediğim şarkıyı nasıl zil sesi yaparım?

12470 gösterim IPHONE

Bu işi yapan uygulamalardan ziyade en temel yöntem itunes kullanmaktır.

Öncelikle melodi yapmak istediğiniz şarkının birkopyasını alıp itunes kütüphanesine ekleyin.

iphone zil sesi

Şarkıyı dinleyip hangi kısmını melodi yapmak istediğinizi belirleyin(en fazla 40 saniyesini melodi yapabilirsiniz). Kütüphaneden dosyaya sağ tıklayıp "Get Info" kısmında "Options" sekmesini seçin. Önceden belirlemiş olduğunuz saniye aralığını "Start time" ve "Stop time" kısmına yazın. "Okay"e basıp seçiminizi onaylayın.

iphone şarkı zil sesi

Yapılan zilsesi versiyonunu seçip sağ tıklayıp Create AAC Versiyon(yeni aac versiyon yarat)a tıklayın. 

Dosyayı bulup(C:\Users\jan\Music\iTunes\iTunes Media\Music\ her itunes versiyonu için değişkendir) dosyanın bir kopyasını oluşturun. Uzantısı .m4a olan kopyanın uzantısını .m4r olarak değiştirin. Eğer windows bu işlem dosyanın kullanımını etkileyebilir gibi bir uyarıda bulunmuyorsa uzantıyı değiştirmeyi başaramamışsınız demektir. Bu durumda;

Başlat>Denetim Masası> Klasör Seçenekleri>Gözat Bilinen dosya türleri için uzantıları gizlenin yanındaki tiki kaldırın. (Start>Control Panel>Folder Options>View Hide extensions for known file types) Bir önceki işlemi tekrar gerçekleştirdiğinizde dosya uzantısını değiştirebilirsiniz.

zil sesi şarkı

Daha sonra uzantısını değiştirdiğimiz dosyayı açın. Itunes kütüphanesine "ringtones" kısmına otomatik olarak eklenecektir. Eklenmemiş ise itunes'u açın, soldaki listede bulunan bağlı görünen iphone'unuzun üzerine sürekleyip brakın.

itunes

Telefonunuzu bağlayın, itunes'un sol tarafından telefonunuzu seçin, "Ringtones" sekmesinde "Sync ringtones" u tikleyin. Tek bir melodi için "selected ringtones" kütüphanenizdeki tüm melodiler için "all ringtones" seçin.

apple iphone zil sesi değiştirmek

 

Telefonunuzdan ayarar>sesler>zil sesi kısmında eklediğiniz melodiyi seçebilirsiniz.

Can Everekli

Bilgisayar Mühendisliği - Beykent Üniversitesi

at Facebook Dec 22, 2011