Windows 7 de başlangıç programlarını nasıl değiştirebilirsiniz?

Sistem başladığında kendiliğinden açılan programları windows 7 de nasıl düzenleyebilirsiniz?

81307 gösterim WINDOWS

Windows 7 sürümü ile Microsoft, şirketin işletim sistemi için çeşitli değişiklikler yaptı. Ancak başlangıç ​​program ayarları önceki işletim sistemlerine benziyor. Başlangıç ​​programları sabit disk üzerinde belirli bir klasöre kaydedilir. İşletim sistemi başladığında, bu klasörde yer alan linkler kendi uygulamaları başlatırlar. Geçerli başlangıç ​​uygulamaları için değiştirme ayarları sistem yapılandırma aracı aracılığıyla gerçekleştirilir. 

Başlangıç ​​Öğeleri Klasörüne bir Link Eklemek

  • Windows "Başlat" (Start) düğmesini tıklayın ve "Tüm Programlar"ı (All Programs) seçin. "Başlangıç" (Startup) klasörüne sağ tıklayın ve "Tüm Kullanıcıları aç"ı (Open All Users) seçin. Bu seçenek, bilgisayardaki tüm kullanıcılar için olan başlangıç klasörünü açar. Sadece oturum açmış kullanıcının klasörü için ise "Keşfet"i (Explore) tercih edin. 
  • Dosyaya veya başlangıç klasörü olmasını istediğiniz klasörü sağ tıklayın. Menüsünden "Kopyala"yı (copy) seçin. 
  • 1. maddede açtığınız "Başlangıç" (Startup) klasöründe herhangi bir boşluğa sağ tıklayın. Menüsünden "Yapıştır"ı (Paste) seçin. Program artık bilgisayarınızı bir sonraki başlatışınızda açılacaktır. 

Windows Startup File

Güncel Başlangıç ​​Programlarını Değiştirin 

Windows Startup

  • Windows "Başlat" (Start) düğmesini tıklayın. Arama metin kutusuna "msconfig" yazın. Bu Sistem Yapılandırması konsolunu açar. 
  • "Başlangıç" (Startup) sekmesine gelin. Bu bilgisayarınızda başlangıçta başlama seçeneği olan tüm yüklü programların listesini verir. 
  • Sistem başladığında açılmasını istediğiniz uygulamalar için sol taraflarındaki kutuları işaretleyin. İstemedikleriniz için işaret kutularını boş bırakın. 
  • "Uygula" (Apply) düğmesine tıklayın ve konfigürasyon penceresini kapatın. Bilgisayarı yeniden başlatmak istermisin diye soran bir pencere ortaya çıkacaktır. "Yeniden Başlat" (Restart) diyerek sistem baştan başlattığınızda önceki tercihleriniz uygulanacaktır.

Windows Startup Save

Güneş Eser

Geliştirici | Site Kurucusu |
Bilgisayar Bilimleri - Bilgi Üniversitesi

at Facebook Apr 13, 2011