BİLGİ SAYAMIYORUM beta

Ağ yazıcısı (network printer) nasıl tanıtılır?

0

Ağ yazıcınızın ethernet kablosunu takın. Yazıcınızın kendi menüsünde Ağ -> Ağ Tanıma -> TCP/IPv4 DHCP seçin. Bu işlemden sonra kendisi ağda boş olan bir ip'i alacaktır. Hangi ip'i aldığını öğrenmek için gene Ağ -> Ağ Bilgilerini Yazdır seçeneğini seçiyorsunuz ve ağ bilgilerini içeren bir çıktı yazıdırır. Eğer sizin kullandığınız ağ yazıcının menüsü bu şekilde değil ise kullanma kılavuzunu indirip, incelemeniz gerekmektedir.

Çıktı aldığınız kağıt da aldığı ip adresini görebilirsiniz. Örnek olarak benim ağa tanıtmaya çalıştığım Xerox 3220 ağ yazıcısı 192.128.1.26 ip almış. Bu ip browser'ınızın adres çubuğuna yazıyorsunuz. Aşağıda görüdüğünüz gibi karşınıza yazıcınızın özelliklerini gösteren bir sayfa geliyorsa ağ tarafındn tanınmış demektedir. 

Şimdi sıra yazıcıyı bilgisyarınıza tanıtmaya geldi. 

1 ) Denetim Masası-> Yazıcı ve Faks -> Yazıcı Ekle seçiyoruz.

2) İleri tuşuna basıyoruz.Aşağıdaki gibi " Ağ yazıcısı veya başka bilgisayara bağlı bir yazıcı" seçiyoruz.İleri tıklıyoruz.

3 ) İkinci seçeneği seçip http://ip adresi/ yazıyoruz. İleri tıklıyoruz.

4) Windows da tanımlı yazıcı driver'larının listesi gelecektir. Eğer sizin yazıcınız bu listede yok ise Disketi Var seçeneğinden yolunu belirtiniz.

5) Son tıkladığınız da sisteminize ağ yazıcınız tanınmış olacaktır. İsterseniz test sayfasını kullanarak çıktı alın.

BENZER 7

Kimse etkileşime girmemiş

ETİKETLER